Ausekļa Limbažu teātris — Nejauša dekoratīva bilde

OZOLAINES BĒRZOS – PIECDESMITĀ

1984. gada 5. jūlijs


Sestdien, 7. Jūlijā pulksten 20 Ausekļa Limbažu Tautas teātris visus limbažniekus aicina par aculieciniekiem neparastai izrādei.
Kāpēc neparastai? Tas prasa plašāku izskaidrojumu. Pirmkārt, tāpēc, ka pēc ilgāka laika kāds no Ausekļa Limbažu TT iestudējumiem sagaidījis piecdesmito izrādi – tā ir igauņu dramaturga E. Pihaika komēdija „Atjautīgās līgavas”, kas pirmizrādi piedzīvoja 1980. gada Līgo vakarā. Kopš tā laika „Atjautīgās līgavas” noskatījušies vairāki tūkstoši skatītāju gan mūsu pašu rajonā, gan Valmieras, Cēsu, Valkas, Alūksnes, Ogres, Stučkas rajonos. „Atjautīgās līgavas” devušās ceļā arī uz Kurzemi un Zemgali. Bet viena no visinteresantākajām izrādēm bija 1981. gada 15. augustā Kandavā, kad lugu spēlējām dubultsastāvā kopā ar turienes dramatisko kolektīvu.
Šis eksperiments izdevās necerēti labi. Tādēļ gribam sestdien atkārtot. Šādai iecerei ir arī dibināti iemesli. Lugu režisors Dailonis Vanags iestudēja divos sastāvos. Izrāžu gaitā bagāto Lipuveres saimnieku Martu pārmaiņus spēlējuši Vilhelms Miķelsons un Ilgvars Dakstiņš, atjautīgās meitas – Gunta Liepiņa un Dzintra Dāvidsone (Mīna), Līga Gulbe un Mudīte Vez ozola (Lēna). Vēlāk izrādījās, ka ar šiem diviem meitu pāriem ir par maz, un viņām Mīnas lomā pievienojās Īrisa Daiņa, bet Lēnā pārtapa arī Līga Vārava. Visumā noturīgs bijis bagāto precinieku pāris Enns (Pēteris Kaugars) un Jāks (Kārlis Puisītis) – tikai dažās izrādēs „ielēkuši” pats režisors un Guntis Brežinskis. Lipuveres saimnieka kalpu spēlējuši Juris Bebrišs un Aivars Odriņš, bet kaimiņmāju kalpu Juhanu – Juris Miķelsons un Juris Grabovskis. Tagad arī jums ir skaidrs, ka šādā situācijā bija grūti izlemt, kam atvēlēt jubilejas izrādē tikties ar skatītājiem. Tā arī dzima lēmums – piecdesmitajā izrādē spēlēs visi iestudējuma dalībnieki pārmaiņus. Galvjam, ka lugas saturu uztvert tas nemaz netraucē. Būs tikai mazliet neparasti.
Trešais moments, kas jūs, limbažniekus, varbūt mulsinās, ir tas, ka izrāde notiks Ozolainē – bērzos aiz kluba, tur, kur savus pasākumus parasti rīko Limbažu padomju saimniecības kolektīvs. Ceram, speciālas norādījuma zīmes jūs aizvedīs īstajā vietā. Ja vēl mazliet šaubāties un jūtaties nedroši, iesakām sekot Vīlandes brašākajiem saimniekdēliem Ennam un Jākam, kuri uz Ozolaini (lasi: Lipuveri) līgavas nolūkot dosies pulksten 18 no Limbažu kultūras nama.
Šo vietu izrādei izvēlējāmies jau pērnajā rudenī, kad par gaidāmo Limbažu teātra simtgadi domādami, Elazas Lēnmanes vadībā izstaigājām vietas, kur kādreiz Limbažos un to apkārtnē teātris spēlēts. Tagad „Atjautīgo līgavu” izrāde ir viens no pirmajiem pasākumiem, ko Ausekļa Limbažu Tautas teātris velta savai 25. gadskārtai un Limbažu teātra simtgadei.
Un vēl par „Atjautīgajām līgavām” runājot, jāteic, ka vieslielāko paldies par to, ka iestudējums piedzīvojis pussimt izrādes, jāteic Līgai Gulbei, Kārlim Puisītim, Pēterim Kaugaram un Ilgvaram Dakstiņam, kuri izbrukumu nastu nesuši visvairāk i pacietīgāk.

    D. KAUGURE
  • Rakstu sadaļas

  • Saites | Links