Ausekļa Limbažu teātris — Nejauša dekoratīva bilde

Ausekļa Limbažu teātris iesoļo 130. gadskārtā

Ausekļa Limbažu teātra saimē jaunuzņemtie aktieri Ligita Demidova (no kreisās), Laila Saulīte, Una Medne, Linda Tauriņa, Judīte Ozoliņa un Alvis Atslēga

Sestdien kuplais Ausekļa Limbažu teātra kolektīvs, kam režisore Inta Kalniņa veltīja spēcīgus epitetus: spēcīgs, radošs, talantīgs un jauneklīgs, pulcējās savā 129. dzimšanas dienā. Kā allaž, tikšanās nopietnā daļa tika veltīta atskatam uz pēdējā laikā padarīto un bilžu galerijas papildināšanai ar liecībām par būtiskākajiem notikumiem teātra dzīvē.
Šai darba cēlienā tapušas 4 izrādes. Pirmā no tām Didža Jonova iestudētā Neuzticības bauda, kurā aktieri Regīna Tamane un Imants Kairišs pārtapa skatītājiem pārsteidzošā veidolā. Tagad šim iestudējumam top otrā daļa. Vēl pērn tieši uz teātra dzimšanas dienu pirmizrādi piedzīvoja Nāves ēnā pēc Blaumaņa, ko arī veidoja Didzis. Bet vislielākos panākumus teātrim sagādājuši A. Eglīša Bezkaunīgie veči, kas Latvijas amatierteātru iestudējumu parādē ieguva titulu Gada izrāde 2012. Balvas saņēma arī Ivars Noviks par labāko scenogrāfiju un Līga Gulbe par Zuzannas lomas atveidojumu. Ceturtais iestudējums – No saldenās pudeles -, kurā kā tērpu māksliniece sevi pieteica pašu aktrise Indra Ābele un pēc garāka pārtraukuma atgriezās Jānis Paucītis. Veči un Pudele tika iekļauti Dziesmu un deju svētku programmā, un tā pirmo reizi teātra vēsturē arī auseklieši varēja lepni soļot svētku gājienā. Kolektīvs lepojas arī ar to, ka ka viņu režisore I. Kalniņa pērn 18. novembrī saņēma valsts augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni. Arī par to liecinās bilžu galerija.
Otrs tāvakara nopietnais notikums – jauno biedru uzņemšana. Taču, lai kļūtu par pilntiesīgu auseklieti, vispirms sevi jāpierāda, atveidojot vismaz 2 lomas un aktīvi piedaloties kolektīva dzīvē. Nu šo pārbaudi, kā apliecināja jauniņo izraudzītie krustvecāki un kam piekrita visi pārējie, godam izturējuši 6: Laila Saulīte, Una Medne, Linda Tauriņa, Judīte Ozoliņa, Ligita Demidova un Alvis Atslēga. Pirms nodot Ausekļa Limbažu teātra aktieru svinīgo solījumu, katrs no viņiem dzirdēja, ar ko viņi īpaši tā kopīgajā paletē. To, ka jaunpienācējiem netrūkst izdomas, atraktivitātes un improvizācijas spēju, apliecināja viņu sagatavotais pārsteigums – pa kluso iestudēta izrādīte Snieggalvīte un vilks. Jāteic, tā gan teātra repertuārā netiks iekļauta, jo domāta vien pašu priekam. Tāpat diezin vai plašāka publika jelkad dzirdēs teātra kora sagatavoto popuriju. Lasītāji jau sapratīs, ka ka teātra ļaudis savos saietos neiztiek bez jautrām izdarībām, humora, dziesmām un dančiem uz nebēdu, lai pēc tam ar vēl lielāku enerģiju turpinātu darbību. Nu jau savā 130. sezonā.
Vēl kā tradicionāli ierasts, nākamajā rītā auseklieši devās iedegt piemiņas svecītes tiem saviem biedriem, kuri mūs gaitām nu seko no mākoņa maliņas.

    Īrisa DAIŅA
    Montas Mednes foto
  • Rakstu sadaļas

  • Saites | Links