Ausekļa Limbažu teātris — Nejauša dekoratīva bilde

“MĪLA, DŽEZS UN VELNS”

1979. gada 15. decembris


Ausekļa Limbažu Tautas teātra jubilejas pasākumu virknē interesanta rādās būt pirmizrāde: Joza Gruša “Mīla, džezs un velns”. Lugu iestudējusi režisore Inta Kalniņa. Pirms priekškars vēries, palūdzām I.KALNIŅU nedaudz raksturot jauniestudējumu.
– Kāpēc tieši “Mīla, džezs un velns?” Šo lugu izvēlējos tāpēc, ka tās autors Jozs Grušs, kas starp citu, ir ļoti populārs Lietuvas PSR, asi un kaismīgi runā par jaunatnes audzināšanas problēmām. Jaunietis un ģimene, pareizāk sakot, kāds veidojas jaunais cilvēks izirušā ģimenē – tā aptuveni varētu raksturot šīs lugas ideju. Galvenie varoņi tajā ir četri jaunieši: trīs puiši un viena meitene. Nevienam no viņiem nav mātes…
„Mīla, džezs un velns” ir traģikomēdija. Kādi ir šie jaunieši, kāpēc viņiem veidojas konflikts ar vecākiem un sabiedrību, to visu varēsiet izsecināt, noskatoties mūsu izrādi, uz kuru gaidām jauniešus un arī visus tos, kuru ģimenēs aug dēli un meitas.
Tātad – luga ir par jauniešiem, un galvenajās lomās redzēsiet jaunas sejas. Dažiem no tēlotājiem – Tijai Taubei, kas atveidos Beatrisi, un Jurim Atraškēvicam šī būs pirmā tikšanās ar pašdarbības skatuvi un skatītājiem. Darbs izrādes veidošanā nebija viegls. Taču jaunieši ar saviem uzdevumiem labi tikuši galā. Protams, atbildīgākais brīdis vēl priekšā – tikšanās ar skatītājiem, jo pats galvenais mūsu uzveduma vērtētājs būsiet jūs, skatītāji.
Līdztekus jaunajiem izrādē varēsiet tikties ar jau pieredzējušajiem pašdarbības aktieriem – Valdu Briedi, Arvīdu Segliņu un Pēteri Kaugaru. Skatuves ietērpu gatavojis Aivars Romanovskis.
Tātad – uz redzēšanos 15. decembrī pulksten 19 pirmizrādē!

    D.KAUGURE
  • Rakstu sadaļas

  • Saites | Links