Ausekļa Limbažu teātris — Nejauša dekoratīva bilde

Ausekļa teātra “Bezkaunīgie veči” – 2012. gada labākā amatierizrāde

2013. gada 16. aprīlis


Piektdien Rīgā tika apbalvota 2012. gada Latvijas labākā amatierteātra izrāde – režisores Intas Kalniņas Ausekļa Limbažu teātrī (ALT) iestudētie Anšlava Eglīša Bezkaunīgie veči. Žūrijas simpātiju balvu saņēma ALT aktrise Līga Gulbe par Zuzannas Bertoldes lomu. Godalga arī scenogrāfam Ivaram Novikam.
– Par Limbažu teātra iestudētajiem «Bezkaunīgajiem večiem» var sacīt pavisam īsi – eleganta izrāde. Pārdomāta un precīza visos tās elementos. Režisore Inta Kalniņa, veidojot izrādes struktūru, panākusi komēdijai tik nepieciešamo spēles vieglumu un precīzu temporitmu. Pats vērtīgākais, noskatoties izrādi, ir sajūta, ka darbs nav rakstīts par 50. gadu emigrācijas letiņiem, bet gan par šodienas Latviju un tās cilvēkiem, – tā teica Gada izrāde 2012 fināla žūrijas loceklis režisors Edmunds Freibergs. I. Kalniņa bijusi gandarīta dzirdēt viņa sacīto par izrādes aktualitāti. To, ka ar iestudējumu trāpīts kā naglai pa galvu, viņai neskaitāmas reizes teikuši gan skatītāji, gan kolēģi, kuri sveica limbažniekus, priecājoties par viņu veiksmi. – Pēc izrādes man daudzi teica, ka esam pelnījuši būt «Gada izrāde». Arī žūrija vēlāk atklāti atzina, ka par to nav bijušas diskusijas. Protams, runāja arī, ko varētu mainīt, bet tie bija sīkumi. Saprotams, ka uz Dailes teātra skatuves ir cita laukuma spēle, izrāde ir citāda nekā mājās, – teica I. Kalniņa. Gan žūrija, gan skatītāji slavēja aktierspēles vieglumu, pat salīdzināja to ar lidojumu. – Režisors Elmārs Seņkovs teica – viņam ļoti patīk izrādes ar gaišu, aizraujošu optimismu, cerīgu noskaņu, – bilda I. Kalniņa. – Žūrija vēlējusies apbalvot gan Līgu, gan Juri Bebrišu par Jāņa Bertolda seniora lomu, – viņa atklāja, bet simpātijas par labu L. Gulbei nosvēra viens skats, ko aktrise Dailes teātrī nospēlēja tik spoži kā vēl nekad.
I. Kalniņa atzina, ka balvu saņemt patīkami, tomēr viņai vienmēr svarīgākais šķitis būt valsts labāko desmitniekā. – Pat neatceros gadu, kad neesam bijuši starp Gada izrādes zvaigznēm, bet nebijām uzvarējuši, – teica režisore. Apstāklī, kuru izrādi atzīst par vislabāko, nozīme ir arī nejaušībai, mirklim, zināmai subjektivitātei.
Izrāde izvirzīta dalībai Baltijas amatierteātru festivālā Baltijas rampa, to Dailes teātrī varēs noskatīties arī Dziesmu svētku apmeklētāji.

    Linda TAURIŅA
  • Rakstu sadaļas

  • Saites | Links