Ausekļa Limbažu teātris — Nejauša dekoratīva bilde

“Spēlesprieks 2017” izrāžu laukumi un vietas

IzsaukumsŠīs piedāvātās vietas nav vienīgās, kur varētu spēlēt teātri. Par citām iespējamajām spēles vietām var uzzināt, sazinoties ar Limbažu teātri.
Piedāvāto izrāžu vietas un laukumus var redzēt pilsētas plānā:
DOC, PDF


1. Teātra māja

Skatuve: Izmēri – platums 6 m; dziļums 4,4 m (aizmugurē siena ar pusapaļu izliekumu); augstums 3,3 m; pacēlums 0,15 m virs zāles grīdas augstuma;
Skatītāju zāle: Izmēri-platums 6,0 m; garums 9,6 m. Var aptumšot. Skatītāju vietas atrodas uz podestiem, kuru augstums zāles aizmugures virzienā paaugstinās. Daļa skatītāju var tikt izvietota uz grīdas paklāja. Teātra mājas tehniskais nodrošinājums ļauj spēles laukumus mainīt pēc nepieciešamības jebkurā zāles vietā. Zālē sānu sienas var noklāt ar melnu audumu.
Plašāku tehnisko informāciju var izlasīt šeit: DOC, PDF.


2. Limbažu Mūzikas skola

Telpas platums – 3,9 – 4,2 m; garums – 8.0 m (neskaitot skatuves paaugstinājumu).
Skatuves platums – 3,9 m; dziļums – 2,1 m
Zāles aizmugurē ir ieejas durvis ar dažiem pakāpieniem uz leju.
Pie skatuves ir durvis uz palīgtelpām un kabinetu, kur aktieri varētu sagatavoties izrādei. Telpa nav aptumšojama.


3. Laukumiņš pie ēkas Parka ielā 8

Piedāvājamais spēles laukums atrodas pie Parka un Mūru ielas krustojuma, tas klāts ar betona plāksnītēm. Izmēri 6×11 metri (skatīt 1. foto). Skatītāji varētu izvietoties zālājā tieši ap laukumu un uz ietves Parka un Mūru ielās.


4. Pagalms Ģildes ielā 10

Pagalms ir taisnstūra, tikai vienā galā tas ir nedaudz šaurāks. izmēri 17,0×5,5 metri (šaurākajā galā). Pagalmu norobežo divstāvu dzīvojamā ēka, kaimiņu mājas un saimniecības ēka, kam redzamas galerijas atliekas.


5. Limbažu “Komunālservisa” pagalms

Iespējamo spēles vietu “Komunālservisa” pagalmā no trim pusēm iekļauj ražošanas un administrācijas korpusi. Ielas puse nav apbūvēta – tur ir žogs un vārti. Spēles laukums varētu būt pagalma tālākajā daļā, tā izmēri apmēram 9,0×7,5 metri.


6. Limbažu “Komunālservisa” garāžas

Telpas izmēri – 18,0 m x 12,0 m. Ieejas durvis atrodas apmēram vidū. Telpā ir divas kolonnas.


7. Biedrība “Limbažu filcs”

Biedrība “Limbažu filcs” var piedāvāt divus spēles laukumus.
Sarīkojumu zālē ir vietas apmēram 150 skatītājiem. Zālē ir skatuve ar izmēriem 4×4 metri (neskaitot sānu kulises).
Spoguļu zāles izmēri ir apmēram 15×15 metri. Vienu sienu klāj spoguļi.


8. Fabrikas “Limbažu filcs” pagalms

Fabrikas “Limbažu filcs” pagalmu no trim pusēm iekļauj vecie ražošanas korpusi. Pagalma aizmugurē ēku nav un tur ir brīva pieeja no Jūras ielas puses, kas atvieglotu skatītāju pienākšanu.


9. Kafejnīca “Trīs kambari”

Kafejnīca “Trīs kambari” atrodas bijušās Limbažu Saviesīgās biedrības ēkas pagrabā.
Tur ir trīs telpas.
Priekštelpā atrodas bāra lete.
Lielākās telpas izmēri apmēram 3×5 metri.
Aiz lielās telpas ir mazā zālīte, kas būtu noderīga aktieriem pirms izrādes.
Starp priekštelpu un lielo telpu ir arkveida balsti,


10. Saviesīgās biedrības nama pagalms

Piedāvātajā spēles laukumā ir betona plāksnes. Izmēri 8,5×4,5 metri (skatīt 1.attēlu). Kāpnes uz 2.stāvu ir iežogotas, jo atrodas avārijas stāvoklī. Pagalma kreisajā pusē un aizmugurē atrodas šķūnīši, kas ir labā tehniskā un vizuālā stāvoklī.


11. Kafejnīca “Tornis”

Ēka atrodas pilsētas vēsturiskajā centrā. Kafejnīca pašlaik nedarbojas.
​Telpa atrodas 2. stāvā. Telpai ir neregulāra četrstūra forma. Telpā ir kamīns, vienā stūrī ir bāra lete. Telpas platums – 7.2 m; garums – 8,1 m.


12. Vecais ugunsdzēsēju depo

Izrādei piedāvātā telpa nav liela – tikai 7,2×3,5 metri. Šajā telpā pie vienas sienas atrodas ugunsdzēsēju uz pusēm pārgrieztas mašīnas makets. Citās vecā depo telpās atrodas sadzīves tehnikas ekspozīcija un Tūrisma informācijas centrs.


13. Limbažu vecā rātsnama svinību zāle

Rātsnama 2.stāvā ir vairākas telpas. Lielās zāles izmēri 7,7×6,0 metri. Mazās zāles izmēri 6,6×5,4 metri. Abās zālēs uz sienām redzami atjaunotie gleznojumi. Šīs mājas visi stāvi ir pieejami arī invalīdiem – ēkā ir ierīkots lifts.


14. Limbažu vecā rātsnama pagalms

Vecā rātsnama pagalms klāts ar betona bruģi. Vienā pusē un aizmugurē atrodas blakus mājas un to saimniecības ēkas, kas labi sakārtotas. Otrā pusē atrodas neapbūvēta blakus mājas (pelēkā ēka) teritorija.


15. Limbažu muzeja zāle 2. stāvā

Telpa atrodas 2. stāvā.
Telpas platums – 5.1 m; garums – 8.4 m. Telpa nav aptumšota.


16. Limbažu pilsmuižas pagrabs

Tur ir divas telpas – lielā un mazā. Telpās pusapaļi velvju griesti. Mazāko telpu var izmantot aktieri, lai sagatavotos izrādei. Ja ir interes par šo spēles vietu, ir iespējams noskaidrot telpu izmērus.


17. Limbažu pilsmuižas pagalms

Starp Limbažu pilsmuižu un pilsdrupām ir pietiekami plašs pagalms, lai tur ērti iekārtotu spēles laukumu un būtu vietas skatītājiem. Pie pilsdrupām saglabājies pacēlums, kas ir daļa no uzbrauktuves pie vecās pils.
Pilsmuižas ēkā tagad darbojas Limbažu muzejs.


18. Limbažu pilsdrupas

Limbažu pilsdrupās iespējams izvēlēties dažādus spēles laukumus un izrādei var izmantot arī daļu no mūru atliekām un dažādus paaugstinājumus. Iepriekšējos gados skatītāji tika izvietoti blakus pilsdrupām esošajā pļaviņā, kuras izmēri ir apmēram 10×8 metri (skatīt 2. attēlu). Pilsdrupās ir izbūvēta skatuve ar divām daļām (skat. 10. attēlu). Lielās daļas izmēri 8,5 x 18 m, mazās daļas izmēri (vidū) 6 x 6 m.


19. Arhibīskapa ģērbkambaris pilsdrupās

Bijušo arhibīskapa apartamentu telpa atrodas Limbažu pilsdrupās. Tā ir daļēji atjaunota un iekonservēta telpa. Izmēri apmēram 5×5 metri.


20. Limbažu muzeja etnogrāfisko darba rīku noliktava

Noliktava atrodas blakus muzejam esošajā saimniecības ēkas bēniņos. Telpas brīvais laukuma platums ir apmēram 3 metri, garums 27 metri. Telpā ir divas kāpņu uzejas no apakšstāva.


21. Luterāņu baznīca

Baznīcā varētu tikt parādīta šai vietai piemērota izrāde. Ja kādam teātrim, kas vēlas piedalīties festivālā, ir vēlēšanās tādu izrādi nospēlēt, tad par šo spēles vietu informācija tiks sagatavota. Pagaidām varam piedāvāt apskatīt fotogaleriju.


22. Luterāņu baznīcas dārzs

Baznīcas dārzā aug koki, ir daži košumkrūmi. Iespējamais spēles laukums ir ar nelielu slīpumu. Tur ir iespējams izvēlēties arī citu spēles vietu.


23. Limbažu tirgus nojume

Limbažu tirgus nojumes izmēri – 15x10m. Jumtā ir iestrādātas caurspīdīgas plāksnes, kas nodrošina daļēju dabisko apgaismojumu.


24. Limbažu novada administratīvās ēka

Novada administratīvajā ēkā iespējami divi izrāžu laukumi.
Vestibila platums vidēji ir 4,3 metri (1.attēls), garums apmēram 18 metri. Vestibilu skaisti papildina neliels baseiniņš.
Sanāksmju zālē ir vietas apmēram 200 skatītājiem. Zāles vienā galā ir apmēram 60cm augsts paaugstinājums. Ir neliels stacionāro gaismu komplekts.


25. Bērnu un Jauniešu centrs

Skatuve: Izmēri – platums 10m, dziļums 7,6m, augstums 5,5m, pacēlums 1,0m virs zāles grīdas.
Skatītāju zāle: Aptumšojama ar žalūzijām, tādēļ ne pilnīgi tumša, 200 vietas.
Skatuve: Izmēri: platums 10m, dziļums 7.6m, augstums 5,5m, pacēlums no zāles grīdas 1,0m; Skatuves mute: platums 8,5m, augstums 5,0m; Stangas virs skatuves: paceļamas/nolaižamas – 6gab., t.sk. 3 ar gaismas ķermeņiem; Kulises: 3 gab; Priekškars: sarkans, atverams mehanizēti (atvēršana paskaļa); Uziešana uz skatuves: skatuves aizmugurē stūros divas durvis, aizmugurē esošais gaitenis dod iespēju pārvietoties no vienas skatuves puses uz otru; Skatuves ietērps: sarkans, melns;
Tehniskais nodrošinājums: Stacionārie prožektori zāles malās pie sienām PC500W – katrā malā 3 gab., kopā 6 gab.; Priekšas gaismas no zāles: PAR (kannas) 500W – 4 gab.; Frensel 1000W – 2 gab.; Skatuves gaismas: pirmā stanga – PAR (trubas) – 4 gab.; otrā stanga – PAR (kannas) – 4 gab.; trešā stanga – PAR (kannas) – 6 gab; sānu gaismas PC500W – 3+3 gab. (kopā 6 gab.);
Pavisam 32 prožektori – regulatorā pa diviem uz vienu kanālu; Skaņas iekārta, gaismu un skaņu pultis, CD un MD atskaņotāji.
Skatītāju zāle: Aptumšojama ar žalūzijām, tādēļ ne pilnīgi tumša, 200 vietas.


26. Limbažu 3. vidusskolas iekšpagalms

Limbažu 3. vidusskolas iekšpagalmu no visām pusēm iekļauj skolas korpusi, tikai zem viena no tiem ir piebrauktuve. Augšējo laukumu klāj betona plāksnes, kāpnes arī ir no betona plāksnēm, uz kurām ērti varētu sēdēt skatītāji. Apakšējais laukums ir asfaltēts (festivāla laikā tur sniegs nav plānots…). Varētu risināt piebrauktuves aizklāšanu ar audumiem. Ja skatītāji būtu jāizvieto apakšējā laukumā, tad no skolas gaiteņiem var atnest garos koka solus. Lietus gadījumā izrāde var notikt skolas zālē.


27. Limbažu 3. vidusskolas vestibils un galvenās kāpnes

Limbažu 3. vidusskolas vestibilā spēles laukums varētu būt 5,2×3,0 metri. Spēli var izvērst arī uz kāpnēm. Skatītāji izvietotos vestibilā uz koka soliem, kas atrodas skolas gaiteņos. Skaņu un gaismu pultis var novietot dežuranta ‘letē’.


28. Limbažu 3. vidusskolas zāle

Skatuves platums – 6 m (+ sānu kulises), dziļums – 4 m . Aizmugures drapērija – tumši pelēka vai gaiši dzeltena. Skatuves aizmugurē ir durvis aktieru uznākšanai. Zālē vismaz 150 sēdvietas. Ir skatītāju balkons. Pie logiem rulonu žalūzijas, tādēļ telpa ir aptumšojama tikai daļēji. Skatuves izgaismošanai izmantoti galvenokārt PSRS ražojuma prožektori. Seši prožektori izvietoti uz skatuves starp kulisēm.


29. Limbažu Galvenās bibliotēkas terase un konferenču zāle.

Terase. Izmēri 28 x 9 metri. Terasi klāj koka grīdas segums. Bibliotēkas ēka piekļaujas Jaunatnes parkam, kurā ir estrāde. Terases grīdā iestrādāti vairāki koki.
Konferenču zāle. Izmēri 14 x 14 metri. Telpa atrodas 2. stāvā.


  • Rakstu sadaļas

  • Saites | Links