Ausekļa Limbažu teātris — Nejauša dekoratīva bilde

“Spēlesprieks 2013”: Izrāžu laukumi un vietas

Šī informācija tika sagatavota 2013. gada sākumā, lai varbūtējos festivāla dalībniekus iepazīstinātu ar iespējamjām spēles vietām.

1. Limbažu dzelzceļa stacijas perons

Laukums asfaltēts. Piedāvājamais spēles laukums apmēram 10×15 metri (skatīt 1. foto). Skatītāji varētu izvietoties gar malām un uz 1. vai 2. perona.
Vilcienu satiksme nenotiek. Ēkā atrodas autobusu stacija.


2. Laukumiņš pie ēkas Parka ielā 8

Piedāvājamais spēles laukums atrodas pie Parka un Mūru ielas krustojuma, tas klāts ar betona plāksnītēm. Izmēri 6×11 metri (skatīt 1. foto). Skatītāji varētu izvietoties zālājā tieši ap laukumu un uz ietves Parka un Mūru ielās.


3. Limbažu 3. vidusskolas iekšpagalms

Limbažu 3. vidusskolas iekšpagalmu no visām pusēm iekļauj skolas korpusi, tikai zem viena no tiem ir piebrauktuve. Augšējo laukumu klāj betona plāksnes, kāpnes arī ir no betona plāksnēm, uz kurām ērti varētu sēdēt skatītāji. Apakšējais laukums ir asfaltēts (festivāla laikā tur sniegs nav plānots…). Varētu risināt piebrauktuves aizklāšanu ar audumiem. Ja skatītāji būtu jāizvieto apakšējā laukumā, tad no skolas gaiteņiem var atnest garos koka solus.


4. Limbažu 3. vidusskolas vestibils un galvenās kāpnes

Limbažu 3. vidusskolas vestibilā spēles laukums varētu būt 5,2×3,0 metri. Spēli var izvērst arī uz kāpnēm. Skatītāji izvietotos vestibilā uz koka soliem, kas atrodas skolas gaiteņos. Skaņu un gaismu pultis var novietot dežuranta ‘letē’.


5. Fabrikas “Limbažu filcs” pagalms

Fabrikas “Limbažu filcs” pagalmu no trim pusēm iekļauj vecie ražošanas korpusi. Pagalma aizmugurē ēku nav un tur ir brīva pieeja no Jūras ielas puses, kas atvieglotu skatītāju pienākšanu.


6. Biedrība “Limbažu filcs”

Biedrība “Limbažu filcs” var piedāvāt divus spēles laukumus.
Sarīkojumu zālē ir vietas apmēram 150 skatītājiem. Zālē ir skatuve ar izmēriem 4×4 metri (neskaitot sānu kulises).
Spoguļu zāles izmēri ir apmēram 15×15 metri. Vienu sienu klāj spoguļi.


7. Luterāņu baznīca

Baznīcā varētu tikt parādīta šai vietai piemērota izrāde. Ja kādam teātrim, kas vēlas piedalīties festivālā, ir vēlēšanās tādu izrādi nospēlēt, tad par šo spēles vietu informācija tiks sagatavota. Pagaidām varam piedāvāt apskatīt fotogaleriju


8. Luterāņu baznīcas dārzs

Baznīcas dārzā aug koki, ir daži košumkrūmi. Iespējamais spēles laukums ir ar nelielu slīpumu. Tur ir iespējams izvēlēties arī citu spēles vietu.


9. Limbažu pilsdrupas

Limbažu pilsdrupās iespējams izvēlēties dažādus spēles laukumus un izrādei var izmantot arī daļu no mūru atliekām un dažādus paaugstinājumus. Parasti skatītāji tiek izvietoti blakus pilsdrupām esošajā pļaviņā. Piedāvājamais spēles laukuma izmēri pie pļaviņas ir apēram 10×8 metri (skatīt 2. attēlu).


10. Limbažu muzeja etnogrāfisko darba rīku noliktava

Noliktava atrodas blakus muzejam esošajā saimniecības ēkas bēniņos. Telpas brīvais laukuma platums ir apmēram 3 metri, garums 27 metri. Telpā ir divas kāpņu uzejas no apakšstāva.


11. Arhibīskapa apartaments pilsdrupās

Bijušo arhibīskapa apartamentu telpa atrodas Limbažu pilsdrupās. Tā ir daļēji atjaunota un iekonservēta telpa. Izmēri apmēram 5×5 metri.


12. Limbažu novada administratīvās ēka

Novada administratīvajā ēkā iespējami divi izrāžu laukumi.
Vestibila platums vidēji ir 4,3 metri (1.attēls), garums apmēram 18 metri. Vestibilu skasti papildina neliels baseiniņš.
Sanāksmju zālē ir vietas apmēram 200 skatītājiem. Zāles vienā galā ir apmēram 60cm augsts paaugstinājums. Ir neliels stacionāro gaismu komplekts.


13. Pagalms Ģildes ielā 10

Pagalms ir taisnstūra, tikai vienā galā tas ir nedaudz šaurāks. izmēri 17,0×5,5 metri (šaurākajā galā). Pagalmu norobežo divstāvu dzīvojamā ēka, kaimiņu mājas un saimniecības ēka, kam redzamas galerijas atliekas.


14. Limbažu vecā rātsnama pagalms

Vecā rātsnama pagalms klāts ar betona bruģi. Vienā pusē un aizmugurē atrodas blakus mājas un to saimniecības ēkas, kas labi sakārtotas. Otrā pusē atrodas neapbūvēta blakus mājas (pelēkā ēka) teritorija.


15. Limbažu vecā rātsnama svinību zāle

Rātsnama 2.stāvā ir vairākas telpas. Lielās zāles izmēri 7,7×6,0 metri. Mazās zāles izmēri 6,6×5,4 metri. Abās zālēs uz sienām redzami atjaunotie gleznojumi. Šīs mājas visi stāvi ir pieejami arī invalīdiem – ēkā ir ierīkots lifts.


16. Saviesīgās biedrības nama pagalms

Piedāvātajā spēles laukumā ir betona plāksnes. Izmēri 8,5×4,5 metri (skatīt 1.attēlu). Kāpnes uz 2.stāvu ir iežogotas, jo atrodas avārijas stāvoklī. Pagalma kreisajā pusē un aizmugurē atrodas šķūnīši, kas ir labā tehniskā un vizuālā stāvoklī.


17. Zviedru baznīca

Plašāks apraksts par šos spēles vietu būs mazliet vēlāk, jo ziemas apstākļu dēļ nevar šajā ēkā iekļūt. Tādēl pagaidām varam piedāvāt ēkas ārskata attēlu.


18. Limbažu pilsmuižas pagalms

Starp Limbažu pilsmuižu un pilsdrupām ir pietiekami plašs pagalms, lai tur ērti iekārtotu spēles laukumu un būtu vietas skatītājiem. Pie pilsdrupām saglabājies pacēlums, kas ir daļa no uzbrauktuves pie vecās pils.
Pilsmuižas ēkā tagad darbojas Limbažu Novadpētniecības muzejs.


19. Vecais ugunsdzēsēju depo

Izrādei piedāvātā telpa nav liela – tikai 7,2×3,5 metri. Šajā telpā pie vienas sienas atrodas ugunsdzēsēju uz pusēm pārgrieztas mašīnas makets. Citās vecā depo telpās atrodas sadzīves tehnikas ekspozīcija un Tūrisma informācijas centrs.


20. Limbažu “Komunālservisa” pagalms

Iespējamo spēles vietu “Komunālservisa” pagalmā no trim pusēm iekļauj ražošanas un administrācijas korpusi. Ielas puse nav apbūvēta – tur ir žogs un vārti. Spēles laukums varētu būt pagalma tālākajā daļā, tā izmēri apmēram 9,0×7,5 metri.


21. Teātra māja

Skatuve: Izmēri – platums 6 m; dziļums 4,4 m (aizmugurē siena ar pusapaļu izliekumu); augstums 3,3 m; pacēlums 0,15 m virs zāles grīdas augstuma;
Skatītāju zāle: Izmēri-platums 6,0 m; garums 9,6 m. Var aptumšot. Skatītāju vietas atrodas uz podestiem, kuru augstums zāles aizmugures virzienā paaugstinās. Daļa skatītāju var tikt izvietota uz grīdas paklāja. Teātra mājas tehniskais nodrošinājums ļauj spēles laukumus mainīt pēc nepieciešamības jebkurā zāles vietā.
Plašāku tehnisko informāciju lasīt šeit: DOC vai PDF


22. Bērnu un Jauniešu centrs

Skatuve: Izmēri – platums 10m, dziļums 7,6m, augstums 5,5m, pacēlums 1,0m virs zāles grīdas.
Skatītāju zāle: Aptumšojama ar žalūzijām, tādēļ ne pilnīgi tumša, 200 vietas.
Plašāku tehnisko informāciju lasīt šeit: DOC vai PDF.


  • Rakstu sadaļas

  • Saites | Links