Ausekļa Limbažu teātris — Nejauša dekoratīva bilde

Festivāls “Spēlesprieks 1991″


Pagaidām pievienotajā fotogalerijā bilžu nav daudz, bet, cerot uz citu bilžu īpašnieku atsaucību, šo kolekciju varēsim papildināt.
Piezīme Pirmā festivāla izskaņu neatgriezeniski sabojāja dažu mantrausīgu padomju pilsoņu rīcība – pēdējā naktī tika apzagts Zviedrijas teātris viņu nakstmītnēs Cēsu ielā 34. Viņiem nozaga somu ar grupas dokumentiem, ko milicija atrada nezālēs netālu no ēkas. Zviedri nebija rēķinājušies ar to, ka, aizejot uz brītiņu blakus numurā, vajadzētu aizslēgt dienesta viesnīcas istabas durvis.
Ar šī festivāla starpniecību bija centieni uzsākt teātra starpatautiskās aktivitātes, bet, iespējams , šī incidenta dēļ zviedri aizbrauca un pēc tam par limbažniekiem nelikās ne zinis, lai gan bija vienošanās par pretvizīti Zviedrijā.

DALĪBNIEKI / PARTICIPIANTS

  • R. Blaumaņa Madonas Tautas teātris (Latvija/Latvia)
  • Jūrmalas Tautas teātris (Latvija/Latvia)
  • Haragouli Tautas teātris (Gruzija/Georgia)
  • Aizkraukles Tautas teātris (Latvija/Latvia)
  • Gulbenes Tautas teātris (Latvija/Latvia)
  • Līdinges Sāgas teātris (Zviedrija/Sweden)
  • Kr. Valdemāra Talsu Tautas teātris (Latvija/Latvia)
  • Smiltenes Tautas teātris (Latvija/Latvia)
  • Alūksnes Tautas teātris (Latvija/Latvia)
  • FESTIVĀLA PROGRAMMA / FESTIVAL PROGRAMME

    (Norakstīta no festivāla bukletiņa, ko ir saglabājusi Marita Kuzmina)

      31. maijā

    • Līdz 14.00 Iebraukšana un izvietošanās
    • 15.00 Amatierteātru režisoru pieņemšanas Limbažu rajona izpildkomitejā
    • 15.00-16.00 Pusdienas restorānā “Lielezers”
    • 16.00 Limbažu kultūras namā
      D.Kidašvilli “DARISPANA NEDIENAS”
      Haragouli Tautas teātra izrāde (Gruzija), režisors Levans Kasradze
    • 18.00 Salacgrīvā, “Brīvais vilnis” kultūras namā
      Dž. M. Sings “ZAĻĀS SALAS VARONIS”
      Līdinges Sāgas teātra izrāde (Zviedrija), režisors Kalle Kanlunds
    • 19.00 Ozolaines birzītē
      V. Rihters “NEBĒDNIEKI”
      R. Blaumaņa Madonas Tautas teātra izrāde, Režisore Skaidrīte Starde
    • 21.30-22.30 Vakariņas restorānā “Lielezers”
    • 23.00 Limbažu pilsdrupās
      Aspazija “RAGANA”
      Jūrmalas Tautas teātra izrāde, režisors Aigars Balulis

    1. jūnijā

    • 8.30-9.30 Brokastis restorānā “Lielezers”
    • 10.00 Viļķenes stadionā
      A. Gaļins “AUSTRUMU TRIBĪNE”
      Aizkraukles Tautas teātra izrāde, režisors Juris Kalvišķis
    • 13.00 Limbažu saviesīgās biedrības nama pagalmā
      J. Rainis “LAPSA”
      Gulbenes tautas teātra izrāde, režisors Imants Jaunzems
    • 15.00 – 16.00 Pusdienas restorānā “Lielezers”
    • 17.00 Vidrižu pagasta “Uzkalnos”
      H. Krūmiņš “PRIEKŠZĪMĪGA SAIMNIECĪBA”
      Kr. Valdemāra Talsu Tautas teātra izrāde, režisore Rūta Gaigala
    • 18.00 Umurgas kultūras namā
      D.Kidašvilli “DARISPANA NEDIENAS”
      Haragouli Tautas teātra izrāde (Gruzija), režisors Levans Kasradze
    • 20.00 Pie Bīriņu pils
      E. Zālīte “BĪSTAMAIS VECUMS”
      Smiltenes Tautas teātra izrāde, režisore Anita Grīniece
    • 23.00 Balle pilī (Bīriņu pilī – J.K.)

    2. jūnijā

    • 9.30-10.30 Brokastis restorānā “Lielezers”
    • 11.00 Limbažos, Lielezera peldētavā
      Ā. Geikins “DONA ŽUANA SAVALDĪŠANA”
      Alūksnes Tautas teātra izrāde, režisors Uldis Sedlenieks
    • 13.00 – 14.00 Pusdienas restorānā “Lielezers”
    • 14.00 Limbažu kultūras namā
      Dž. M. Sings “ZAĻĀS SALAS VARONIS”
      Līdinges sāgas teātra izrāde (Zviedrija), režisors Kalle Kanlunds
    • 16.30 Festivāla noslēgums
  • Rakstu sadaļas

  • Saites | Links

  • Register  |  Login