Ausekļa Limbažu teātris — Nejauša dekoratīva bilde

“Mazs smaidošs foto” festivālā Lietuvā

DSCF5371_redAusekļa Limbažu teātris ar iestudējumu “MAZS SMAIDOŠS FOTO” piedalījās teātru festivālā “Krekenavas pusē“, kas notika Panevēžas apriņķī. Limbažniekiem bija divas izrādes – Žirbantonu kultūras centrā un Krekenavā.
Mūsu teātris tika ļoti viesmīlīgi uzņemts – aktierus izmitināja omulīgajā Mednieku namā, mieloja ar gardām maltītēm un Krekenavas kultūras centrā bija pat izvilkta trose mūsu izrādei nepieciešamā priekškara uzkāršanai.
Gan Žirbantonos, gan Krekenavā skatītāji mūsu izrādi noskatījās ar lielu atsaucību. Lai varētu saprast mūsu iestudējumu, skatītājiem bija izdalīts apraksts lietuviešu valodā, bet, kā jau teātrī, daudzas norises uz skatuves nav pat jāpaskaidro.

Teksta papildinājums 23. martā. Šajā festivālā pēc katras izrādes kopā ar organizatoriem uz skatuves kāpa arī kāds no mazajiem skatītājiem un paziņoja, kurš aktieris viņam vislabāk ir paticis. Kādam desmitgadīgam zēnam no mūsu aktieriem vislabāk iepatikās Paulīnes lomas atveidotāja Līga Amoliņa, jo viņa … esot gulējusi zārkā. Katrs šāds bērnu izraudzīts aktieris saņēma organizatoru dāvāto sīpolu maisu.

Daudz bija domāts par festivāla gaisotnes radīšanu – skvēriņa koki bija ietērpti teatrālos apsējos, dalībniekus pie ieejas sagaidīja ražena auguma mīmi, bet atklāšanu kuplināja deju grupa ar priekšnesumu Oginska “Polonēzes” skaņās.
Pēc pašu nospēlētajām izrādēm skatījāmies lietuviešu teātru iestudējumus un paguvām doties nelielā ekskursijā – uzkāpām 125 pakāpienus augstajā skatu tornī un aizbraucām apskatīt sumbru audzētavu.
Noslēgumā festivāla dalībniekiem bija sarūpēts pārsteigums – iluzionista virtuozie priekšnesumi.
Pēc divām darba un atpūtas dienām, bagāti ar iespaidiem un jaunām atziņām aktieri vēlā naktī atgriezās Limbažos.

Neiztika arī bez kurioziem. Izrādes telpas izveidošanai pie skatuves stangām nepieciešams piestiprināt audumus, kas pildītu sienu funkcijas. Vīri nosecina, ka stangas nav nolaižamas un dažādiem citiem līdzekļiem nopūlas, lai drapērijas uzdabūtu augšā. Kad darbs ir jau pusē, pienāk Kukaiņjānis, atkabina sapiņķerēto virvi un mierīgi nolaiž stangas lejā. Pēc kārtīga apmulsuma un izsmiešanās ātri vien drapērijas tiek nostiprinātas vajadzīgajās vietās.

Paldies Limbažu novada Domes busiņa vadītājam Aināram par vizināšanu un atsaucību!

Nav komentāru rakstam ““Mazs smaidošs foto” festivālā Lietuvā”

Ierakstiet komentāru!