Ausekļa Limbažu teātris — Nejauša dekoratīva bilde

Zviedru teātris Limbažos

Finland_120-animated-flag-gifs

6. martā kultūras namāKopbilde
14.00 un 18.00

viesosies zviedru teātris no Somijas ar izrādi

VI, VE DRUNKNADE

(MĒS, NOSLĪKUŠIE)


Ieeja 5 eiro, skolēniem un pensionāriem 3 eiro. Pēc izrādēm jautājumu daļa!
Zemāk neliels video fragments no gaidāmās viesizrādes.

No internetā esošās informācijas var secināt, ka šis teātris darbojas pie Ziemeļvalstu Ālandu institūta (Nordens Institut på Åland), kas atrodas Somijā, Ālandu salās, Mariehamnā. Olande jeb Ālandu Salas (zviedru: Åland, somu: Ahvenanmaa) ir autonoma, zviedriski runājoša Somijas lēne (administratīvā province).

No facebook: Šī teātra mērķis ir radīt inovatīvus priekšnesumus – dramaturģiju apvienojot ar tehnoloģiju iespējām. Izrādēs tiek izmantoti attēli, filmas, mūzika, dziedāšana. Izrāde notiek zviedru un norvēģu valodā ar angļu valodas subtitriem. Izrāde “Mēs noslīkušie” Vi, De Drunknade šobrīd ir starptautiskajā tūrē Somijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Dānijā un Zviedrijā.
No Limbažu novada mājas lapas: Izrāde ir balstīta uz dāņu autora Karstena Jensena slavenu jūrniecības tēmai veltītu noveli. Stāsts par trīs paaudžu jūrnieku cerībām, sapņiem un pārdzīvojumiem. Tā ir drāma par piedzīvojumiem, drosmi, nežēlību un kaisli. 19.gadsimta beigās, kad dāņu kuģa komanda no mazas salas Marstalas pilsētas dodas cīnīties ar vāciešiem. Ne visi atgriežas – un tie, kas atgriežas, vairs nebūs tādi, kā agrāk…. Starp viņiem ir dusmīgais Laurids Madsens, kas nekavējoties atkal glābjas jūras plašumos. Viņa dēls Alberts pēc daudziem gadiem dodas meklēt pazudušo tēvu. Ceļojums viņu aizvedīs uz tālākajiem pasaules punktiem un liks sastapties visnaidīgākajām tautām. No neauglīgajām Njūfaundlendas klintīm līdz bagātīgajām Samoa plantācijām, no skarbākajiem Tasmānijas bāriem līdz Krievijas ziemeļu sasalumam. Alberts atgriezīsies pilsētā, kurā valda sievietes – atraitnes, kuras vēlas izglābt vīriešus no jūras tirānijas.

Nav komentāru rakstam “Zviedru teātris Limbažos”

Ierakstiet komentāru!

  • Rakstu sadaļas

  • Saites | Links

  • Register  |  Login