Ausekļa Limbažu teātris — Nejauša dekoratīva bilde

Nosvinējām teātra 129. jubileju

14. decembra vakarā Limbažu Ausekļa teātra aktieri pulcējās kopā, lai nosvinētu teātra jubileju.
Jau kļuvis par tradīciju, ka šādās reizēs aktieri papildina savu Teātra mājas bilžu galeriju ar aizvadītās sezonas svarīgāko notikumu attēliem. To bijis daudz – Inta Kalniņa saņēmusi Triju Zvaigžņu ordeni, pirmizrādes bijušas vairākiem jauniestudējumiem – “Bezkaunīgie veči”, “Neuzticības bauda”, “Nāves ēnā pēc Blaumaņa”, “No saldenās pudeles”, teātris ar divām izrādēm piedalījās aizvadītajos Dziesmu un Deju svētkos.
Teātris papildinājies ar jauniem izrāžu dalībniekiem, daži jau piedalījušies vismaz divos iestudējumos. Tādēļ šajā reizē teātra saimē varējām uzņemt sešus aktierus – Alvi Atslēgu, Judīti Ozoliņu, Lailu Saulīti, Ligitu Demidovu, Lindu Tauriņu un Unu Medni. Katrs no viņiem bija izvēlējies savus teātra krustvecākus. Pirms jaunuzņemtie aktieri saņēma teātra nozīmītes, viņiem bija jādod teātra svinīgais solījums, ko nolasīja krustvecāki. Visiem sešiem “jaunajiem” bija sagatavots testa uzdevums – jāprot pareizi savienot pazīstamu personu – aktieru, politiķu, sportistu vārdi un uzvārdi.
Jaunuzņemtie aktieri klātesošos iepriecināja ar šim speciāli vakaram sagatavotu uzvedumu “Snieggalvīte un vilks”.
Savukārt krustvecāki bija sagatavojuši apsveikumu “jaunajiem” – viņu iemīļotāko dziesmu popūriju. Ja arī kāds vēl nebija izvēlējies, kura dziesma viņam būtu mīļāka, tad, kā jokoja krustvecāki, kādai no dziedātajām dziesmām būs jākļūst par to vismīļāko. Apsveikumu dziesmas papildināja improvizēts salūts.
Mazliet vēlāk visi jaunuzņemtie aktieri pēc kārtas tika aicināti uz Teātra mājas otro stāvu, kur viņiem bija sagatavots mazliet mistisks un noslēpumains “iesvētīšanas” rituāls.
Jautrā gaisotnē, mijoties dziesmām, rotaļām un dejām, svētki turpinājās visu nakti.
Nākamajā dienā aktieri izstaigāja kapu kalniņu, lai aizdegtu svecītes pie to aktieru atdusas vietām, kuri mūsu teātra dzīvi vēro no mākoņa maliņas

    Par šo teātra jubileju var izlasīt arī laikraksta “AUSEKLIS” 18. decembra numurā vai tieši šeit.
    Tagad var noskatīties arī Limbažu televīzijas raidījuma sižetu par šo notikumu. Atvērt šeit


Pievienotajā fotogalerijā ir neliels ieskats par jubilejas svinībām.

Foto: M. Medne (14.dec) un J. Kukainis (15.dec)

Nav komentāru rakstam “Nosvinējām teātra 129. jubileju”

Ierakstiet komentāru!

  • Rakstu sadaļas

  • Saites | Links

  • Register  |  Login