Ausekļa Limbažu teātris — Nejauša dekoratīva bilde

“Saldus Zeme” raksta par festivālu Druvā

Laikraksta “Saldus Zeme” 3. novembra numurā ir raksts par Druvā notikušo amatieru teātru festivālu, kurā labus panākumus guva mūsu teātris ar izrādi “Sievietes, sievietes…”. (Tekstā mans pasvītrojums – J.K.)

Druvenieki noorganizē labu Teātra karuseli

AGRITA MANIŅA


Meistarklasē māca Mihails Gruzdovs

IV Amatierteātru festivāls Teātra karuselis Druvas kultūras namā bija labi apmeklēts.

Festivāla organizētāja Druvas kultūras nama vadītāja Ļuba Kapteine gandarīta, ka cilvēki bijuši atsaucīgi. Arī visi aktieri un režisori, kas piedalījās garajā pasākumā, uzturējās tajā līdz beigām, piedalījās arī sarunās ar žūriju.
„Tā bijām vienojušies, ka citam cita izrādes jānoskatās. Tās bija labas, interesantas. Otrajā dienā no vairākiem amatierteātriem man piezvanīja un teica, ka festivāls paticis un gaidīs nākamo,” stāsta Ļ. Kapteine. „Aktieri arī labi izteicās par meistarklasi pie Mihaila Gruzdova. Viņš stāstīja par aktiera pašsajūtu, iztēli, lika pašiem darboties. Bija ap 50 dalībnieku. Viņi guva lādiņu visai dienai, tika sagatavoti teātra spēlēšanai.”
Ceļojošo balvu Teātra karuselis piešķīra Limbažu Tautas teātrim par Klēras Būzas lugas Sievietes, sievietes iestudējumu. Balvu darinājusi māksliniece Anita Zīverte, viņa ir arī Druvas teātra dekoratore.

Izrādē Lācis Druvas teātra aktieri Mārtiņš Zemītis un Ilze Grundmane

Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra teātra eksperte DACE VILNE: „Amatierteātru festivālā Druvā biju otrreiz, un varu teikt, ka Ļuba prot labi noorganizēt. Festivāls izdevās, tā ideja ir atbalstāma. Limbažu teātris galveno balvu saņēma tāpēc, ka viņu izrāde ir viengabalaināka, bet arī pārējās bija labas. Simpātisks bija Druvas teātris ar Čehova Lāci. Ļoti interesants, labs iestudējums.
Pateicības vārdus noteikti pelnījusi arī Saldus pagasta pārvalde un Ausma Liepa. Viņa ir viena no pašvaldības vadītājiem, kas rūpējas par saviem ļaudīm, lai viņiem būtu, ko darīt pēc darba dienas. Vienmēr pasākumos ir klāt.”
Režisors MIHAILS GRUZDOVS: „Vispirms paldies Saldus pagasta vadītājai Ausmai Liepai, kas parādīja Saldu un Druvu, kurā viss ir sakārtots. Uzreiz jūtams, ka viņa ir īstā saimniece. Festivāls man patika – labas izrādes, pilna zāle. Man liekas, ka tas ir īstais ceļš, ka mazos ciematos rīko festivālus, ir dažādi amatiermākslas kolektīvi un viņu darbībai piešķir naudu. Ir pavisam cita dzīve ciematā. Uz šādiem kolektīviem balstās Latvijas kultūra. Ko cilvēki darīs, ja nebūs viņiem kultūras? Tikai dzers un degradēsies? Tāpēc man liekas svarīgi tas, kas notiek Druvā.
Paldies Ļubai, ka tik labi noorganizēja festivālu! Aktieri bija priecīgi – viņiem tika balva, diplomi, bija silta uzņemšana, pusdienas un ballīte.
Festivālā man bija interesanti, es arī daudz ko iemācījos. Visi teātri bija labā līmenī, skatītājiem patika. Būtu labi, ja būtu nauda braukt teātriem citam pie cita.”

    Ļuba Kapteine saka paldies festivāla sponsoriem: AS Druvas pārtika un Saldus pārtikas kombinātam.

Ulda Pūces foto

Nav komentāru rakstam ““Saldus Zeme” raksta par festivālu Druvā”

Ierakstiet komentāru!